Menu

7. ročník Okolo Železné Rudy proběhne 5. - 7. září 2014

Už jen několik dnů zbývá do startu nového ročníku cyklo – turistické akce Okolo Železné Rudy s časopisem Turista. 7. ročník proběhne v sobotu 6. září. Registrace pro zájemce už běží na internetu na stránkách www.pkvylet.cz/okolo-zelezne-rudy/cs/trasy.

„V současné době máme registrovanou necelou stovku účastníků. V letošním roce je poplatek za registraci 50 korun. Lidé se ale budou moct registrovat přímo na místě. Internetová registrace je především kvůli organizačním důvodům. Ti, kteří ji využijí, už budou mít na místě v den startu připravené všechny podklady,“ vysvětluje za pořadatele Milan Sklenář.

Stejně jako v uplynulých letech si vášniví vyznavači turistiky a cyklovýletů užijí jak pořádné túry, tak třeba jen rodinný výlet. Připraveny jsou celkem čtyři trasy pro pěší turisty, z toho jedna trasa jak pro pěší tak pro cyklisty a jedna pro zdatné kolaře, která měří 50 kilometrů. „Hlavně cyklistům bych doporučoval, aby si pokud možno trasy prošli na mapách. Jinak by účastníci měli mít s sebou klasické turistické vybavení. Měli by počítat i se změnou počasí tak, aby je to horší počasí nepřekvapilo. A samozřejmě cyklisté by měli mít helmy,“ přidává doporučení Milan Sklenář.

Okolo Železné Rudy s časopisem Turista také v letošním ročníku přinese nabitý doprovodný program v podobě nejrůznějších ukázek. Mimo jiné se ve sportovním areálu předvede Horská služba, ale i hasiči se svojí technikou. Současně budou předvedeny elektrokola a ukázka nových trekových holí s instruktáží použití. Odpoledne pak doplní dvě fotbalová utkání FC Železná Ruda.

Patronem akce je opět populární herec a nadšený turista Pavel Nový, který v sobotu v 16 hodin zábavné odpoledne zahájí. Večer bude patřit hudebním vystoupením, které obstarají známé kapely jako například DUO Bráchové, Kníry, v3ska, Trautenberg.

Registrační místo se otevře pro první účastníky už v pátek 5. září v Penzionu Habr na třídě 1. máje v Železné Rudě od 16 hodin. Připravená je opět řada bonusů v podobě nejrůznějších slev do restaurací, kaváren, na lanovou dráhu nebo do bazénu Hotelu Čertův Mlýn a Horizont. Navíc účastníci akce budou mít od 5. září do neděle 7. září zdarma spojení vlakem z Alžbětína přes Špičák až do Zelené Lhoty. Další bonusy najdou zájemci na www.pkvylety.cz/okolo-zelezne-rudy.

Program 7. ročníku cyklo – turistické akce Okolo Železné Rudy – sobota 6. září: