Menu

Hana Robinson - Hojsova Stráž - 2.10.2016

Dne 2.10.216 v 19:00 hod. vystoupí v kostele v Hojsově Stráži klavíristka, textařka, skladatelka a zpěvačka Hana Robinson.

Celý koncert bude věnován na podporu úžasného projektu "Překonej sám sebe" na podporu lidí s roztroušenou sklerózou. Sama klavíristka a zpěvačka Hana Robinson tuto nemoc má a je jednou z osobností, které projekt „Překonej sám sebe“ podporují.

Něco málo o Haně Robinson:

Narodila se v Brně, kde prožila krásných devatenáct let svého života. Když jí bylo pět let, utrpěla  při lyžování vážný úraz. Po zdlouhavé hospitalizaci měla veliké přání dostat pejska nebo klavír.  A od té doby je klavír jejím nejvěrnějším přítelem.

Po studiu na gymnáziu a prvním ročníku Masarykovy univerzity odešla na léto za svým bratrem Pavlem, který studoval ve Washingtonu. Netušila, že ve Spojených státech zůstane a prožije tam vzrušujících pět let.

Studovala nejprve ve Washingtonu a v New Yorku, odkud se dostala na světově proslulou hudební instituci Berklee College of Music v Bostonu. Právě tam prohloubila její lásku k jazzu, skladbě i zpěvu.

V roce 2008 si textař Michal Horáček poslechl její hudbu a dal jí velký prostor jak pro skladbu, tak pro hru na piano a zpěv na svém albu Ohrožený druh, které později získalo ocenění Desku roku a Anděl.

Něco málo o projektu „Překonej sám sebe“:

Cílem projektu je zjistit, jaké má široká veřejnost povědomí o roztroušené skleróze (dále jen RS). Vhodnou a účinnou formou informovat veřejnost o této nemoci a o životě samotných pacientů s touto nemocí.

Účel projektu:

Zviditelnit problematiku roztroušené sklerózy a pojmenovat některé z rizikových faktorů, které mohou průběh této nemoci dále negativně ovlivňovat. Snaha zdůraznit prostředky účinné prevence a metody ulehčující život pacientům s roztroušenou sklerózou a zpomalující (zastavující) její průběh.

Propagovat koncept (změna životního stylu, vyhýbání se stresu, změna stravovacích návyků), který vede k významnému zlepšení kvality života nemocných s roztroušenou sklerózou.
V průběhu projektu poskytneme základní důležité informace o této nemoci široké veřejnosti a dodáme informace o potřebě včasné léčby. Chceme se zaměřit na všechny pacienty s roztroušenou sklerózou a nemalou měrou se zaměřit na mladé lidi s touto diagnózou anebo pacienty s příznaky RS a nebo pacienty, kteří svou diagnózu nedávno zjistili.

V roce 2016 chceme podpořit různé spolky, organizace nebo jednotlivce, kteří nám zašlou svůj projekt na podporu lidí s RS.

Kromě osvěty je naším cílem nashromáždit finanční prostředky, které budou předány (materiální formou) v závěru celého projektu, při příležitosti 2. Mezinárodního kongresu o roztroušené skleróze.