Menu

Ubytování na Šumavě aneb Kde všude lze složit hlavu

Šumava je tvořena dlouhým horským pásmem táhnoucím se kolem jihozápadní hranice Čech s Německem a Rakouskem. Tento největší přírodní park střední Evropy nabízí unikátní a často nedotčenou přírodu, volný prostor, nekonečnou zeleň, zbytky pralesů a daleké výhledy. Po dlouhé tůře můžeme smočit své nohy v jednom z ledovcových jezer či ve vodopádu.

Šumava však neznamená jen přírodu. V této oblasti na každém kroku narážíme na obrovskou nabídku zachovaných lidových tradic. Výlet na Šumavu nabízí kompletní výčet aktivit: pohyb, relaxaci, zábavu či objevování lidové tvořivosti.

Nesporně jde o zajímavou turistickou destinaci. Krom všech zážitků je ale potřeba si kvalitně odpočinout. My se v tomto článku zaměříme na ubytování na Šumavě a nejen tam. Rozebereme si několik možností, kde bychom mohli strávit noc a na co si případně dát pozor.

Pro dobrodružné typy – spaní pod širákem

Celta a spacák či karimatka a stan. Takto cestují trempové a všichni ti, kteří se rádi pokochají výhledem na nádherné světelným znečištěním nezasažené nebe. Svobodné duše a dobrodruzi nehledají pronájem chaty na Šumavě, ale chtějí být venku. Na Šumavě se v roce 2008 objevila věc v našich krajinách neslýchaná. Správa parku zřídila podél červené hřebenovky "nouzová nocoviště", kde se oficiálně může přespávat pod širákem i ve stanu. V jiných případech ale musíme být velmi obezřetní, abychom se nedostali do konfliktu se zákonem. Vždy je lepší se dostatečně informovat nebo se dobře schovat.

Kempy a autokempy

Autokempy patří tradičně k často využívaným formám ubytování na Šumavě. V nabídce je jich celá řada. Při hledání na internetu nalezneme velmi povedený portál "Dokempu", kde si online můžeme prohlédnout nabídku služeb jednotlivých zařízení. Vhodné ubytování na Šumavě naleznou tedy i ti, kteří si svůj domov na dovolenou rádi vezmou s sebou.

Ubytování na Šumavě v soukromí

Tato možnost nám otevírá celou řadu zajímavých příležitostí. Sdílet či si pronajmout celou nemovitost. Často jsou celoročně nabízena volná místa v rodinných domech a v apartmánech. To nám často umožní vařit si a užít si takový ten domácí komfort. Ubytování na Šumavě v soukromí rozhodně představuje zajímavou variantu především pro ty, kteří hledají variantu někde mezi kempem a hotelem. Doporučujeme si zjistit, co všechno je v ceně pobytu. Vyhneme se tak překvapením. Čím se tedy po sprše utřeme když tu nejsou ručníky a podobně.

Na co si dát pozor: pronájem chaty na Šumavě

Pro větší skupiny, které hledají soukromí je tvoří perfektní řešení pronájem celé chaty. V tomto případě je třeba dobře hledat a prozkoumat podmínky pronájmu, nejen zadat do webového prohlížeče chata Šumava či pronájem chaty Šumava a vybrat si nejlevnější nabídku. Velmi často se liší podmínky, například zda je nutné naplnit celou kapacitu. Některá chata na Šumavě nepožaduje kompletní naplnění ubytovacího zařízení, má však minimální cenu, kterou je nutno zaplatit za určený prostor. Dle našich požadavků na soukromí je vhodné se včas informovat zda budeme ubytování na Šumavě s někým sdílet či budeme na chatě sami. Vyhneme se tak nezamýšleným překvapením, nechtěné sdílení společných prostor při romantickém víkendu nám může pokazit celou dovolenou.

Kvalitní výběr ubytování jistě pomůže dotvořit úžasný zážitek. Je na každém z nás, zda půjdeme cestou "Risk je zisk" nebo "Štěstí přeje připraveným".

Šťastnou cestu a sladké sny.